تور قونیه

قونیه مرکز استان قونیه در کشور ترکیه است. آرامگاه مولانا جلاالدین محمد بلخی معروف به مولوی، شاعر شهیر پارسی‌ زبان، در شهر قونیه‌ است.

تور قونیه

آب و هوای قونیه

قونیه به علت قرار گرفتن در ناحیه آناتولی مرکزی و قرار گرفتن در محدوده مرکزی کشور ترکیه دارای آب و هوای معتدل می باشد.

مناطق دیدنی قونیه

آرامگاه و موزه مولانا قونیه

مقبره عارف، صوفی و شاعر مشهور، مولانا جلال الدین محمد بلخی رومی، و موزه ای که یادگارها و آثار او را به نمایش می گذارد، از جمله جاذبه های مشهور دنیا محسوب می شود. آثار درون موزه شامل دست نوشته های قدیمی، قرآن های خطی، آلات موسیقی دوران رومی و آثار هنری دوران سلجوقی می باشد. این آرامگاه به نماد قونیه تبدیل شده و سالانه بازدیدکنندگان بسیاری را به خود جذب می کند.

آرامگاه و موزه مولانا تور قونیه

تپه علاء الدین قونیه

تپه ای مصنوعی که توسط سلطان سلجوقی، علاءالدین کیقباد ساخته شد و امروزه درست در وسط شهر قرار دارد و از آن بعنوان پارک استفاده می شود. این تپه دارای دو جاذبه دیدنی است، مسجد علاءالدین و بقایای کاخی قدیمی در شمال تپه. در این سازه بسیاری قدیمی، کتیبه ای از جنس مرمر موجود می باشد که قدمت آن به سال ۱۲۲۱برمی گردد.

تپه علاء الدین تور قونیه

موزه باستان شناسی قونیه

این موزه که در سال ۱۹۶۲ در مکان فعلی خود آغاز به کار کرد، در جنوب مدرسه سیرچلی در مرز شهر قونیه قرار دارد و در این موزه آثار متعلق به دوره نوسنگی، عصر مفرغ قدیم، عصر مفرغ میانه (مستعمرات تجاری آسور)، عصر آهن(فریقیان، اورارتو) کلاسیک، یونان، روم و بیزانس در معرض دید قرار دارد.
آثار دوره نوسنگی در حفاری های: چومرا، چاتال هویوک، اربابا و سوبرده
آثار دوره عصر مفرغ قدیم: در حفاری های سیزما و کاراهویوک
 آثار دوره مستعمرات تجاری آسور در حفاری های کاراهویوک به دست آمده اند.
تکه های ظروف چایخوری متعلق به دوره فریقیان در حفاری های تپه علاء الدین در قونیه بدست آمده همچنین، درهای متعلق به دوره فریقیان در انواع مختلف در منطقه کاراپینار کیج کیشلا هویوک یافت شده و به همراه درهای متعلق به دوره لیدی ها در معرض دید عموم قرار دارد.

موزه آنتوگرافی قونیه

در این موزه انواع لباس، کمر و دیگر انواع انتوگراف، سلاح و سکه‌های با ارزش در معرض نمایش قرار گرفته است. قسمتی از این موزه به صورت نمایشگاهی از قالی، قالیچه و گلیم مرتب شده است. این موزه در جاده لارنده واقع شده است.

تربت و مسجد شمس تبریزی قونیه

در سمت شمالی مسجد شراف‌الدین در داخل پارک شمس قرار گرفته است. این بنا در 1510 به وسیله امیر اسحق گسترده و بازسازی شد. در داخل مسجد تربتی است که همگان معتقدند این تربت جایگاه خود شمس تبریزی است. شمس تبریزی که اثر مهمی در افکار مولانا گذاشته است. امروزه تربت این ‌شیخ بزرگ یکی از مراکز اصلی زیارت کنندگان است.

مسجد سلطان سلیم قونیه

این مسجد در کنار موزه مولانا قرار دارد. ساختن این بنا در زمان شاهزادگی دوم سلطان سلیم و همزمان با فرمانداری قونیه در سال 1558 شروع و در 1587 به پایان رسید. این اثر معماری نمونه‌ ای از زیباترین آثار کلاسیک عثمانی در قونیه می‌باشد.

موزه آتاترک قونیه

خانة آتاترک که در سال 1912 ساخته شده بود از طرف مردم قونیه به آتاترک به عنوان هدیه باز گردانده شد. در سال 1964 کارش را به صورت موزه آغاز کرد. در این موزه لباسها و وسایل استفاده شده به وسیلة آتاترک مدارک جنگ آزادی ترکیه، عکسها و روزنامه‌ها در معرض نمایش قرار گرفته است. این بنا یکی از معماریهای با شکوه قرن 19 می‌باشد.

قاره‌ پینار قونیه

این منطقه که از لحاظ استراتژیکی و قدمت از اهمیت خاصی برخوردار است. از قونیه 94 کیلومتر فاصله دارد. این منطقه که از شهرستانهای قونیه محسوب می شود. هم از نظر زراعت و هم حیوانداری منطقه مهمی محسوب می‌شود. شهرستان قاره پینار در ابتدا رو به فرسایش بوده است اما بعدها با بازسازی آن به یکی از مناطق محبوب مردم تبدیل شد. این منطقه که از لحاظ زمین‌شناسی بسیار عجیب است مورد توجه زمین‌شناسان بوده و خاک آن در آزمایشگاهها مورد مطالعه قرار گرفته است. علاوه بر این در این منطقه گودال به وفور یافت می‌شود و آبهای جاری در آن از لحاظ ارزش طبی در دنیا بی‌نظیر می‌باشد.

شهرهای زیرزمینی مخفی قونیه

در 40 کیلومتری هتامیش و 30 کیلومتری قاره پینار قرار دارد. مواقع حمله و یا خطر به مردم به حالت موقت به این شهرهای زیرزمینی پناه میبرند تا بتوانند زندگی خود را نجات دهند و به این مقصد هم ساخته شده‌اند.
در این شهرهای زیرزمینی پایگاه،‌ انبارهای غذایی،‌ محل عبادت (کلیسا)،‌ سنگ آسیاب، انبار آب و قبرستان وجود دارد. مسیحی‌هایی که در این منطقه زندگی کرده‌اند. در دوران بعد از بیزانس‌، بعد از قرن 7 مسیحیت به این شهرهای زیرزمینی نقل مکان کرده‌اند. گودال‌ها مانند غارهای زیرزمینی ناشی از اثر آب که ناگهان قسمت بالایی آن نشست پیدا می کند در روی زمین گودالهایی ایجاد می گردد که عمق گودالها از چند متر تا چند هزار متر متفاوت است. بعضی از آنها به شکل استوانه است و یا شبیه استوانه است. بعضی‌هایشان به قسمت انتهائی غارهایی وصل است و تا قسمت بسیار عمیق غارها ادامه دارد. در ته بعضی از گودال آب و در ته بعضی دیگر دی ‌اکسید کربن و گازهای با گوگرد وجود دارد.

مراکز خرید قونیه

در قونیه مراکز خرید مختلفی وجود دارد که از جمله آنها می توان کوله سیت، decors careketenciler turistik masera، m1، kombassan، kipa، harinets را نام برد.

موزه اینچه مناره قونیه

این مدرسه به نوعی نمایشگر معماری کهن دوران سلجوقیان می‌باشد که به عنوان موزه آثار سنگی و چوب و تخته در معرض نمایش عموم قرار دارد. این مدرسه در زمان سلطان سلجوق عزالدین کیکاوس دوم به هدف فراگیری علم حدیث بین سالهای ۱۲۵۸ – ۱۲۷۹ به وسیله وزیر صاحب آنافخرالدین علی بنا شد. این مدرسه که در سال ۱۹۵۶ به حالت موزه در معرض نمایش گذاشته شد و هنوز هم دارای سنگهای قدیمی و با ارزش دوران سلجوقی و عثمانی است.

قیمت تور قونیه

همانطور که مشخص است این تور و قیمت آن کاملا براساس محل مبدا شما و نوع حرکت شما و همچنین مدت زمان اقامت شما بسیار متفاوت می باشد.

سفر به قونیه

سفر هوایی و تور هوایی قونیه

شما می توانید با مراجعه به اینترنت و یا تمامی آژانس های هواپیمایی برای خود تور و بلیط هواپیمای قونیه را تهیه بفرمایید.

سفر زمینی و تور زمینی قونیه

شما بوسیله اتوبوس و یا وسیله شخصی می توانید به قونیه سفر نمایید و برای تهیه بلیط اتوبوس به مراکز و ترمینالها و پایانه های اتوبوس های کشور مراجعه کنید

تور قونیه