تور قزاقستان

قزاقستان بزرگ ترین کشور آسیای میانه شوروی سابق است و با کشورهای روسیه، چین، ازبکستان، قرقیزستان و ترکمنستان مرز مشترک دارد. این کشور از نظر اندازه نهمین کشور بزرگ جهان و دوبرابر مجموع دیگر کشورهای آسیای میانه می باشد.
قزاقستان در میان كشورهای مستقل مشترك المنافع،‌تنها جمهوری ای است كه نژاداصلی آن یعنی قزاق ها – خود در اقلیت قرار دارند.( چیزی حدود 44% كل جمعیت )، در حالی كه روس ها بزرگترین اقلیت قومی این جمهوری هستند. قریب به ده هزار نفر از قزاقان در شمال ایران ( در شهرهای گرگان وگنبد و آق قلا ) زندگی می كنند كه محصول مهاجرت های اجباری دوران استالین هستند. قزاق ها از نسل قبایل ترك ومغول اند كه سابقا مشی زندگی آنها بر اساس ‌ ارزش های قومی و قبیله ای و آیین شمنی از ادیان ابتدایی استوار بوده است. از اوایل قرن بیستم به سرعت، پذیرای فرهنگ روسی شدند و اكنون موج فزاینده ی غربگرایی، هویت اصلی آنان را تهدید می كند.جمهوری قزاقستان درروز 16 دسامبر 1991 اعلام استقلال نمود و جمهوری اسلامی ایران دومین كشوری بود كه استقلال آن را به رسمیت شناخت و در تاریخ 9/11/1370 سفارت خود را در آلماتی افتتاح نمود.

شهر آستانه به عنوان پایتخت و شهرهای آلماتی، كاراگاندا، چیمكنت، سمی پالاتنیسك، تركستان و بندر آكتائو از مهمترین شهرهای این کشورهستند.

شهرهای مهم قزاقستان

آلماتی قزاقستان

الماتی پرجمعیت ترین شهر قراقستان و پایتخت سابق جمهوری این کشور می باشد. تعاملات زیاد با جامعه بین المللی آلماتی را تبدیل به کلان شهر آسیای مرکزی کرد، شهری که با مغازه ها، هتل ها و رستوران های بسیار خود شهری متفاوت از سال های دهه ۱۹۹۰ شده است. این شهر از سال ۱۹۹۷ تا دسامبر ۱۹۹۸ پایتخت این کشور بوده است.

آستانه قزاقستان

آستانه مرکز فرهنگی و صنعتی مهم این کشور است. دومین شهر پرجمعیت آن و از دسامبر سال ۱۹۹۸ پایتخت این کشور شده است. این شهر جاذبه های زیادی برای بازدید دارد و به سرعت در حال پیشرفت و توسعه می باشد.

آق تاو قزاقستان

شهری با جمعیت ۲۰۰ هزار نفر در کرانه شرقی دریای خزر قرار دارد و اسم آن به معنی کوه سفید است، شهری تازه تاسیس به حساب می اید و زیاد جاذبه های تاریخی ندارد.

تراز قزاقستان

یکی ار مهمترین مراکز توریستی قزاقستان است و در مسیر جاده ابریشم قرار دارد.

واحد پول کشور قزاقستان

واحد پول قزاقستان، تنگه است

زبان رسمی قزاقستان

زبان قزاقی و زبان روسی است.

سفر به کشور قزاقستان

به علت اینکه کشور قزاقستان مرز خاکی مشترکی با ایران ندارد ، متاسفانه امکان سفر به قزاقستان از طریق زمینی از ایران میسر نیست

تور هوایی قزاقستان

با توجه به اینکه حتما باید هوایی به قزاقستان سفر نمود پس بهترین راه مراجعه به آژانسهای هواپیمایی و خرید تور یا بلیط کشور قزاقستان است

قیمت و نرخ تور کشور قزاقستان

برای تور قزاقستان قیمت های مختلفی از نقاط مختلف ایران است که شما با کمی جستجو می توانید بهترین تور را پیدا کنید