تور استانبول

1-1 از 1

استانبول یا قسطنطنیه بزرگ‌ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. تنگهٔ بسفر دو قارهٔ آسیا و اروپا را ازیکدیگر جدا می‌کند و استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد. بندر طبیعی شاخ طلایی یا خلیج در این شهر واقع است.

چرا تور استانبول؟

انواع و اقسام ویژگی‌های استثنایی در یک شهر جمع شده‌اند تا تور استانبول شکل بگیرد؛ تور استانبول دقیقاً همان سفری‌ست که تمام نیاز گردشگران حرفه‌ای از یک سفر را برآورده می‌کند و آنقدر تفریج و جاذبه دیدنی در این تور وجود دارد که شاید در ۱ ماه هم نشود تمام آن‌ها را تجربه کرد!

آب و هوای استانبول

تابستان‌های گرم و مرطوب و زمستان‌های سرد، بارانی و برفی ویژگی آب و هوای استانبول است و این شهر تا حدودی بادخیز است

تعدادی از جاذبه‌های گردشگری استانبول

موزه ایاصوفیا استانبول

مسجد ایاصوفیه که از مهمترین جاهای دیدنی استانبول است، در دوره امپراتوری بیزانس به سال ۵۳۲ میلادی بنا به دستور امپراتور کنستانتین اول، توسط ریاضیدان ها و فیزیکدان های مشهور طراحی و در ۵ سال توسط ۱۰ هزار کارگر و صد استاد فاخر احداث شده است. این بنا قبل از ساخت کلیسا معبدی از معابد رومی بوده است. در قرن ۶ میلادی توسط جاستنیانوس مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت. در سال ۱۴۵۳ با فتح استانبول به وسیله سلطان محمد فاتح و اضافه شدن چهار مناره در چهار سوی آن، ایاصوفیه به مسجد تبدیل شد. در سال ۱۹۳۵ به بعد این مسجد با عنوان موزه در اختیار عموم و گردشگران تور استانبول قرار گرفت.

موزه ایاصوفیا استانبول

مسجد سلطان احمد استانبول

یکی از معروف‌ترین دیدنی‌های استانبول و شهرت آبی شهر؛ مسجد آبی ۴۰۰ ساله‌ای‌ست که خود ترک‌ها آن را مسجد سلطان احمد می‌نامند، اما میان گردشگران به مسجد آبی مشهور است؛ هم به دلیل کاشی‌کاری‌های آبی‌اش و هم روایتی قدیمی از قایق‌رانان دریای مرمره که انعکاس آبی دریا روی دیوار‌های مسجد شگفت‌زده‌شان می‌کرده. مسجد آبی، شاهکاری است از آقا ‌محمدِ معمار که ساخت آن هفت سال طول کشیده و شش مناره‌ باریک آن از بسیاری نقاط شهر پیداست.

مسجد سلطان احمد استانبول

برج دختر استانبول

برج دختر استانبول 

مینیاتورک استانبول

مینیاتورک استانبول

تنگه بسفر استانبول

تنگه بسفر (Bosphorus) یکی از مکان های دیدنی استانبول است که دو قاره آسیا و اروپا را از یکدیگر جدا می‌کند. شهر استانبول در دو طرف این تنگه قرار گرفته است. طول این تنگه ۳۰ کیلومتر و عرض آن متغییر بین ۷۰۰ تا ۳۵۵۰ متر است و محیطی مناسب برای قایق رانی آن هم با قایق های سنتی و قدیمی می باشد . برای مشاهده کامل این تنگه باید با قایق سفر کنید .در کنار این تنگه ویلاها و هتل های مدرن با نماهای زیبا و مرمری در کنار روستاهای سنگی ، قلعه ها و دهکده های ماهیگیری و بناهای تاریخی مثل کاج چراغان و کاخ دولما باغچه واقع شده اند که در شب با نورپردازی ، زیبایی و شکوه آن دو چندان می شود .
حرکت قایق در این تنگه به شکل زیگزاک است که زیبایی و شکوه تمامی مناطق  تنگه بسفر را تماشا کنید . همچنین قایق های اختصاصی برای علاقه مندان وجود دارد که به صورت شبانه روزی به حرکت در این تنگه می پردازد.

تنگه بسفر استانبول

روملی حصار استانبول

روملی حصار استانبول

یدی کوله (هفت برج) استانبول

یدی کوله (هفت برج) استانبول

برج گالاتا استانبول

برج گالاتا استانبول

کاخ توپکاپی استانبول

کاخ توپکاپی (Topkapi Palace Museum) در محل تلاقی تنگه بسفر ، خلیج شاخ طلایی و دریای مرمره قرار گرفته است. این کاخ متعلق به قرن ۱۵ تا ۱۹ میلادی و دوران امپراطوری عثمانی است. این کاخ در گذشته محل زندگی سلاطین عثمانی بوده و دارای باغ بسیار زیبا و باشکوهی است.
در سمت راست این کاخ درختان سرو قرار گرفته و مطبخ های کاخ نیز در همین سمت جای گرفته اند. در قسمت چپ کاخ حرمسرا قرار دارد. در این بخش همسران و فرزندان سلاطین زندگی می‌کرده‌اند . سومین بخش کاخ نیز شامل سالن اجتماعات ، کتابخانه احمد سوم ، نمایشگاهی از لوازم شخصی سلاطین و خانواده سلطنتی جواهرات بسیار مشهور و قیمتی و نیز مجموعه ای از دست نوشته ها می باشد.
در این موزه بسیاری از آثار ادبی و هنری ایران و آثاری همچون لباس پیامبر(ص) ، لباس حضرت فاطمه , زیر انداز خانه حضرت فاطمه , لباس خونین امام حسین که تنها یکبار در سال گشوده میشود که برای حفاظت آن است , شمشیر حضرت علی (ع) ، شمشیرهای مختلف ایشان، دندان، مو، کفش، مجموعه‌های کریستال، نقره و ظروف چینی که مربوط به دوره امپراطوری عثمانی است و … نگهداری می‌شود.
این کاخ در میان قرون وسطی و زمان معاصر قرار دارد و می تواند نشانگری از معماری قصر سازی رومی وبیزانسی و اسلامی باشد . این قصر چه از نظر حجم موزه ها و تالارها چه از نطر اهمیت اشیای گران قدرش از مهمترین موزه های جهان و مهمترین و مقدس ترین موزه جهان اسلام است و بیش ۸۶ هزار شی ارزشمند دارد و خود قصر که نمیتوان بهایی برایش معین کرد. و باید گفت که اهمیت دیگر آن به خاطر کیفیت آثار آن است بخصوص اشیای پیامبر و ائمه و عمر و ابوبکر با حساسیت فوق العاده نگهداری میشود.

کاخ توپکاپی استانبول

کاخ بیلربی استانبول

کاخ چراغان استانبول

کاخ چراغان استانبول

کاخ دلمه‌باغچه استانبول

کاخ دولما باغچه (Dolma Garden House Istanbul) یکی از دیدنی ها و جاذبه های استانبول است که محل تردد توریست های بسیار زیادی شده است. کاخی بزرگ با سبک معماری اروپایی (فرانسوی) که در حدود ۶۰۰ متر است و محل برپایی آن ساحل اروپایی بسفر است . قسمت بیرونی کاخ دولما باغچه توسط سلطان عبدالمجید اول، پادشاه عثمانی ساخته شده است.
یک سالن بزرگ در این کاخ وجود دارد که به دلیل وجود ۵۶ تا ستونش مشهور تر است و یک چلچراغ بزرگ با وزن حدودی ۵ تن و ۷۵۰ لامپ زیبا تر شده است. این چلچراغ توسط ملکه ویکتوریا به ترکیه اهدا شده است.
در گذشته این کاخ محلی برای نگهداری انواع پرنده هایی بوده که از سرزمین های مختلف به این مکان آورده و نگهداری میشدند تا پادشاه لذت ببرد.
تمامی ساعت‌های کاخ بر روی ۹:۰۵ متوقف هستند، ساعتی که آتاتورک، موسس جمهوری ترکیه، در این کاخ در تاریخ ۱۰ نوامبر ۱۹۳۸ وفات یافته است.

کاخ دلمه‌باغچه استانبول

تپه‌های چاملیجا (بام استانبول)

تپه‌های چاملیجا (بام استانبول)

جزیره بیوک آدا (یا پرنسس) و استانبول

جزیره بیوک آدا (یا پرنسس) تور استانبول

موزه هنرهای اسلامی ترکیه و استانبول

موزه هنرهای اسلامی ترکیه استانبول

موزه باستان‌شناسی استانبول

موزه باستان‌شناسی استانبول

موزه فرش ترکیه و استانبول

موزه فرش ترکیه استانبول

بازار بزرگ استانبول (کاپالی چارشی)

بازار بزرگ استانبول (کاپالی چارشی)

میسیر چارشیسی (بازار ادویه) استانبول

میسیر چارشیسی (بازار ادویه) تور استانبول

موزه موزاییک واقع در بازار پشت ایاصوفیه استانبول

موزه موزاییک واقع در بازار پشت ایاصوفیه استانبول

موزه قالی واقع در مسجد سلطان احمد استانبول

موزه قالی واقع در مسجد سلطان احمد استانبول

سفر به استانبول

شما می توانید هم به صورت زمینی و هم به صورت هوایی به استانبول سفر نمایید

سفر زمینی استانبول

با استفاده از اتوبوس و یا وسیله نقلیه شخصی و عبور از مرز بازرگان می توانید وارد خاک ترکیه شده و از آنجا به استانبول بروید . زمان تثریبی سفر از مرز بازرگان تا استانبول با ماشین 24 ساعت می باشد

سفر هوایی استانبول

تثریبا از تمامی فرودگاه های کشور هر روزه برای استانبول پرواز وجود دارد و کافی است شما بلیط هواپیما را خریداری نمایید

نرخ و قیمت تور استانبول

باتوجه به اینکه هم می شود به استانبول زمینی و هم هوایی سفر نمود در نتیجه این قیمت و نرخ کاملا به سفر شما و مبدا سفر شما بستگی دارد

بهترین زمان سفر به استانبول

تور استانبول شما را به شهری می‌برد که بین دو قاره قرار گرفته است و از این حیث در جهان سرآمد است. بهترین زمان برای سفر به استانبول را باید فصل بهار  دانست.  بهارهای استانبول، آن چنان ویژه هستند که گردشگران را از سرتاسر جهان، مسافر تور ترکیه می‌کنند. اما در سه فصل دیگر نیز این شهر رویایی و تاریخی زیبایی‌ها و جاذبه‌های خود را دارد. در تابستان استانبول را می‌توان مقصدی عالی برای سفر دانست. آب‌وهوای معتدل سد راه گرمای طاقت‌فرسا در تابستان‌های این شهر است. آب و هوای استانبول در پاییز هم عالی است و تصاویر و رنگ‌های  بسیار حیرت‌آوری در پاییز  انتظار گردشگران این تور را می‌کشد.

رزرو تور استانبول

در تمام فصل‌های سال، امکان رزرو تور استانبول وجود دارد؛ چرا که مخاطبان این تور بسیار زیاد هستند و تورهای فراوانی برای بزرگ‌ترین شهر ترکیه ترتیب داده می‌شود. گردشگران و خانواده‌ها می‌توانند، تنها با یک تماس تلفنی خود را برای سفر به استانبول آماده کنند.

بهترین تور استانبول

بهترین تورهای استانبول به راحتی قابل دسترسی هستند. بهترین‌ها در این مورد آن‌هایی هستند که به سلایق و علایق شما توجه می‌کنند؛ از طرفی، به سبب تعدد و تنوع پروازها و هتل‌های استانبول، تور استانبول قادر به پوشش دادن تمام خواسته‌های گردشگران است.

پروازهای تور استانبول

در فصل‌های شلوغی نظیر بهار و تابستان، در تمام روزهای هفته پروازهای استانبول از سراسر کشور به مقصد ترکیه انجام می‌شوند تا تور استانبول بدون هیچ دغدغه‌ای انجام شود. این پروازها توسط بهترین هواپیمایی‌های کشور انجام می‌شوند و تقریباً تمام گردشگران از آن‌ها رضایت دارند.

قیمت تور استانبول

بین تورهای ترکیه، تور استانبول از لحاظ قیمت در شرایط متوسطی قرار دارد؛ همچنین بین کشورهایی که در نزدیکی ایران قرار دارند استانبول را می‌توان مقصدی نسبتا ارزان برای سفر ایرانیان دانست. اکثر گردشگران حرفه‌ای‌تر این تور را تجربه کرده‌اند و این موضوع عاملی‌ست برای اثبات این قضیه که این تور در دسترس همگان قرار دارد.

اگرچه شما می‌توانید با اقامت در یک هتل فوق لاکچری، یک کلاس پروازی عالی و سر زدن به تمام مراکز خرید و رستوران‌های معروف و مطرح استانبول یک سفر گران‌قیمت به استانبول  داشته باشید اما با پیمودن خلاف این راه یعنی اقامت در یک هتل معمولی، استفاده از بلیط چارتر و یا تورهای لحظه آخری و سر زدن گزینشی به مراکز خرید هزینه سفر شما به‌صورت چشم‌گیری کاهش می‌یابد.

پس در خصوص قیمت تور استانبول نمی‌توان چیزی را به قطعیت گفت زیرا تنوع تورهای موجود آنقدر زیاد است که  هرکس با هر بودجه‌ای که دارد می‌تواند تور مناسب خود را پیدا کند. درواقع فقط کافی است آفر تور استانبول آژانس‎های مختلف را بررسی کنید تا بهترین گزینه‎ را پیدا کنید.

بازارهای سنتی استانبول

خرید کردن یکی از شیرین‌ترین قسمت‌های سفر بخصوص سفرهایی مانند استانبول است. اما در کنار خرید از بازارهای بزرگ، مراکز خرید و برند‌های معتبر جالب است سری هم به بازارهای سنتی بزنید. بازارهای سنتی علاوه بر جذابیت بصری که دارند شما را با فرهنگ آن منطقه آشنا می‌کنید. در ادامه یه معرفی چند بازار سنتی در استانبول خواهیم پرداخت. 

بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول را در اولویت بازدیدهای خود قرار دهید. این بازار سرپوشیده یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین بازارهای جهان محسوب می‌شود. این بازار بیشتر از ۶۰ خیابان مسقف و بیش از ۵هزار مغازه دارد. همچنین در این بازار ۲مسجد، ۲حمام، چندین آبنما، کافه و رستوران نیز وجود دارد. در واقع بازار بزرگ را می‌توان مکانی با امکانات کامل برای گذراندن یک روز خوب در استانبول دانست. از این بازارچه می‌توانید ظروف سرامیکی دست ساز، قالیچه، عتیقه‌جات، جواهرات و خوراکی‌هایی مانند ادویه، باقلوا و قهوه سوغات ببرید. این بازار هر روز از ۹ صبح تا ۷بعداز ظهر باز است.

شنبه بازار بشیکتاش

یکی از محله‌های اروپایی آسیایی به نام بشیکتاش هر شنبه میزبان بازارهفتگی استانبول است. مهم‌ترین ویژگی شنبه بازار استانبول بزرگی بیش از حد آن است. این شنبه بازار در چند طبقه برقرار است. در این شنبه بازار جواهرفروشان، فروشندگان مواد غذایی و لباس فروشان بسیار پویا هستند. جالب است بدانید یک کافه دنج و کوچک در انتهای این بازار هفتگی قرار دارد. شنبه بازار بشیکتاش هر شنبه از یاعت ۶ صبح تا ۶ عصر باز است.

لازم به ذکر است بازارهای هفتگی دیگری مانند چهارشنبه بازار یشیلکوی، شنبه بازار باکیرکوی، سه شنبه بازار کادیکوی و چهارشنبه بازار فاتح نیز وجود دارد که هر کدام طرفدارهای خود را دارند.

بازار ادویه

بازار ادویه نیز یکی از بازراهای جذاب استانبول است. مکانی پر از رنگ و بوی هیجان‌انگیز و فوق‌العاده که به هیچ‌عنوان نباید بازدید از آن را از دست داد.

بازار ادویه به نام بازار مصری‌ها نیز شناخته می‌شود و قدمت آن به قرن هفدهم بر می‌گردد. در بازار ادویه استانبول نه تنها با انواعی از ادویه‌ها آشنا می‌شوید بلکه انواع اقسام دیگر خوراکی‌ها را نیز می‌توانید در این بازار پیدا کنید. انواع میوه های خشک شده، مغز و آجیل، شیرینی های ترکی، انواع چایی، عسل، زیتون می‌توانند سوغات‌‌های این بازار باشد. همچنین اگر به دنبال عود‌های خوشبو و دست‌ساز هستید این بازار بهترین مکان برای یافتن آنها است. تنها با کمی پیاده روی از بازار بزرگ می‌توانید خودر ا به بازار ادویه برسانید. این بازار هر روز از ۸صبح تا ۷ بعد از ظهر باز است.

از دیگر بازارهای سنتی استانبول می‌‌توان به بازار آرستا، بازار صحفلار، بازار اولوس و.. اشاره کرد.

تور دوچرخه سواری در استانبول

با خلاقیت‎های کوچک می‎توان سفر را به یک تجربه فوق‎العاده زیبا بدل کرد. استانبول به خودی خود یکی از بهترین شهرهای توریستی جهان است. گشت‎وگذار در خیابان‎های این شهر توریستی خود یکی از جاذبه‎های گردشگری استانبول محسوب می‎شود. چه بهتر که این گشت‎وگذار همراه با یک کار جالب باشد. کار جالبی که می‎توانید در طول سفر به استانبول انجام دهید کرایه دوچرخه است. با دوچرخه هم لذت گشتن در خیابان‎های استانبول چندین برابر می‎شود و هم هزینه‎های حمل و نقل‎تان در طول سفر به‎شدت کاهش می‎یابد.

شما به‎راحتی می‎توانید از طریق شرکت‎های توریستی در استانبول دوچرخه کرایه کنید و تور استانبول‎گردی خود را با دوچرخه آغاز کنید. این کار علاوه بر تمام مزایایی که برای خود شما دارد؛ چهره خوبی از  شما در ذهن مردم بومی استانبول و دیگر توریست‎ها ایجاد می‎کند.

در سفر به استانبول…
چند چیز را باید در سفر به استانبول حتما تجربه کنید. اولین تجربه که به‌هیچ عنوان در این سفر نباید است دست بدهید. حمام ترکی است. حمام ترکی در همه شهرهای ترکیه از جمله استانبول وجود دارد. در این حمام شما می‌توانید علاوه بر استفاده از خدمات نظافت از خدمات ماساژ نیز بهره‌مند شوید. این تجربه حتما برایتان به‌یاد ماندنی خواهد بوود.

دومین تجربه‌ای که در سفر به استانبول نباید از دست برود رفتن به خانه استیک نصرت اتیلر است. استیک‌های نصرت در تمام جهان معروف است. سلبریتی‌ها و اشخاص معروف به این خانه استیک سر می‌زنند. علت معروفیت آن را باید سبک فوق‌العاده خاص  نصرت در آماده کردن استیک دانست.

خیابان‌گردی نیز تجربه‌ای است که می تواند بسیار جذاب باشد. معماری قدیمی و زیبای استانبول ارزش وقت گذاشتن برای بازدید را دارد. پس در سفر خود کسب این تجربه را از دست ندهید.

و باز هم چرا تور استانبول؟!!
استانبول در سال ۲۰۱۰ به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا انتخاب شده است. هر ساله میلیون‌ها گردشگر و توریست از این شهر بازدید می‌کنند. جاذبه‌ها و مکان‌های دیدنی استانبول را می‌توان مهم‌ترین دلیل انتخاب تور لحظه آخری استانبول دانست. تورهای استانبول از چنان محبوبیتی در میان جهانیان برخوردارند که این شهر به عنوان یکی از توریستی‌ترین شهرهای اروپا شناخته می‌شود؛ حالا دوباره بپرسید چرا تور استانبول؟!!

منبع: سالیان سفر