تور استانبول

1-24 از 30

استانبول یا قسطنطنیه بزرگ‌ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. تنگهٔ بسفر دو قارهٔ آسیا و اروپا را ازیکدیگر جدا می‌کند و استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد. بندر طبیعی شاخ طلایی یا خلیج در این شهر واقع است.

تور ارزان استانبول نوروز 97

اطلاعات کلی تور مقصد استانبول | تور لحظه آخری استانبول ایر لاین قشم ایر مدت اقامت روز 6 مدت اقامت شب 5 کد تور IST43 مدارک گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
12,270,000 ریال

تور استانبول نوروز97

اطلاعات کلی تور مقصد استانبول | تور لحظه آخری استانبول ایر لاین قشم ایر مدت اقامت روز 6 مدت اقامت شب 5 کد تور IST50 مدارک گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
20,250,000 ریال

تور استانبول لحظه آخری ویژه

بلیط رفت و برگشت با هواپیمایی تابان - 3 شب اقامت در هتل با صبحانه - ترانسفر فرودگاهی - بیمه مسافرتی - راهنمای فارسی زبان
8,900,000 ریال

آب و هوای استانبول

تابستان‌های گرم و مرطوب و زمستان‌های سرد، بارانی و برفی ویژگی آب و هوای استانبول است و این شهر تا حدودی بادخیز است

تعدادی از جاذبه‌های گردشگری استانبول

موزه ایاصوفیا استانبول

مسجد ایاصوفیه که از مهمترین جاهای دیدنی استانبول است، در دوره امپراتوری بیزانس به سال ۵۳۲ میلادی بنا به دستور امپراتور کنستانتین اول، توسط ریاضیدان ها و فیزیکدان های مشهور طراحی و در ۵ سال توسط ۱۰ هزار کارگر و صد استاد فاخر احداث شده است. این بنا قبل از ساخت کلیسا معبدی از معابد رومی بوده است. در قرن ۶ میلادی توسط جاستنیانوس مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت. در سال ۱۴۵۳ با فتح استانبول به وسیله سلطان محمد فاتح و اضافه شدن چهار مناره در چهار سوی آن، ایاصوفیه به مسجد تبدیل شد. در سال ۱۹۳۵ به بعد این مسجد با عنوان موزه در اختیار عموم و گردشگران تور استانبول قرار گرفت.

موزه ایاصوفیا استانبول

مسجد سلطان احمد استانبول

یکی از معروف‌ترین دیدنی‌های استانبول و شهرت آبی شهر؛ مسجد آبی ۴۰۰ ساله‌ای‌ست که خود ترک‌ها آن را مسجد سلطان احمد می‌نامند، اما میان گردشگران به مسجد آبی مشهور است؛ هم به دلیل کاشی‌کاری‌های آبی‌اش و هم روایتی قدیمی از قایق‌رانان دریای مرمره که انعکاس آبی دریا روی دیوار‌های مسجد شگفت‌زده‌شان می‌کرده. مسجد آبی، شاهکاری است از آقا ‌محمدِ معمار که ساخت آن هفت سال طول کشیده و شش مناره‌ باریک آن از بسیاری نقاط شهر پیداست.

مسجد سلطان احمد استانبول

برج دختر استانبول

برج دختر استانبول 

مینیاتورک استانبول

مینیاتورک استانبول

تنگه بسفر استانبول

تنگه بسفر (Bosphorus) یکی از مکان های دیدنی استانبول است که دو قاره آسیا و اروپا را از یکدیگر جدا می‌کند. شهر استانبول در دو طرف این تنگه قرار گرفته است. طول این تنگه ۳۰ کیلومتر و عرض آن متغییر بین ۷۰۰ تا ۳۵۵۰ متر است و محیطی مناسب برای قایق رانی آن هم با قایق های سنتی و قدیمی می باشد . برای مشاهده کامل این تنگه باید با قایق سفر کنید .در کنار این تنگه ویلاها و هتل های مدرن با نماهای زیبا و مرمری در کنار روستاهای سنگی ، قلعه ها و دهکده های ماهیگیری و بناهای تاریخی مثل کاج چراغان و کاخ دولما باغچه واقع شده اند که در شب با نورپردازی ، زیبایی و شکوه آن دو چندان می شود .
حرکت قایق در این تنگه به شکل زیگزاک است که زیبایی و شکوه تمامی مناطق  تنگه بسفر را تماشا کنید . همچنین قایق های اختصاصی برای علاقه مندان وجود دارد که به صورت شبانه روزی به حرکت در این تنگه می پردازد.

تنگه بسفر استانبول

روملی حصار استانبول

روملی حصار استانبول

یدی کوله (هفت برج) استانبول

یدی کوله (هفت برج) استانبول

برج گالاتا استانبول

برج گالاتا استانبول

کاخ توپکاپی استانبول

کاخ توپکاپی (Topkapi Palace Museum) در محل تلاقی تنگه بسفر ، خلیج شاخ طلایی و دریای مرمره قرار گرفته است. این کاخ متعلق به قرن ۱۵ تا ۱۹ میلادی و دوران امپراطوری عثمانی است. این کاخ در گذشته محل زندگی سلاطین عثمانی بوده و دارای باغ بسیار زیبا و باشکوهی است.
در سمت راست این کاخ درختان سرو قرار گرفته و مطبخ های کاخ نیز در همین سمت جای گرفته اند. در قسمت چپ کاخ حرمسرا قرار دارد. در این بخش همسران و فرزندان سلاطین زندگی می‌کرده‌اند . سومین بخش کاخ نیز شامل سالن اجتماعات ، کتابخانه احمد سوم ، نمایشگاهی از لوازم شخصی سلاطین و خانواده سلطنتی جواهرات بسیار مشهور و قیمتی و نیز مجموعه ای از دست نوشته ها می باشد.
در این موزه بسیاری از آثار ادبی و هنری ایران و آثاری همچون لباس پیامبر(ص) ، لباس حضرت فاطمه , زیر انداز خانه حضرت فاطمه , لباس خونین امام حسین که تنها یکبار در سال گشوده میشود که برای حفاظت آن است , شمشیر حضرت علی (ع) ، شمشیرهای مختلف ایشان، دندان، مو، کفش، مجموعه‌های کریستال، نقره و ظروف چینی که مربوط به دوره امپراطوری عثمانی است و … نگهداری می‌شود.
این کاخ در میان قرون وسطی و زمان معاصر قرار دارد و می تواند نشانگری از معماری قصر سازی رومی وبیزانسی و اسلامی باشد . این قصر چه از نظر حجم موزه ها و تالارها چه از نطر اهمیت اشیای گران قدرش از مهمترین موزه های جهان و مهمترین و مقدس ترین موزه جهان اسلام است و بیش ۸۶ هزار شی ارزشمند دارد و خود قصر که نمیتوان بهایی برایش معین کرد. و باید گفت که اهمیت دیگر آن به خاطر کیفیت آثار آن است بخصوص اشیای پیامبر و ائمه و عمر و ابوبکر با حساسیت فوق العاده نگهداری میشود.

کاخ توپکاپی استانبول

کاخ بیلربی استانبول

کاخ چراغان استانبول

کاخ چراغان استانبول

کاخ دلمه‌باغچه استانبول

کاخ دولما باغچه (Dolma Garden House Istanbul) یکی از دیدنی ها و جاذبه های استانبول است که محل تردد توریست های بسیار زیادی شده است. کاخی بزرگ با سبک معماری اروپایی (فرانسوی) که در حدود ۶۰۰ متر است و محل برپایی آن ساحل اروپایی بسفر است . قسمت بیرونی کاخ دولما باغچه توسط سلطان عبدالمجید اول، پادشاه عثمانی ساخته شده است.
یک سالن بزرگ در این کاخ وجود دارد که به دلیل وجود ۵۶ تا ستونش مشهور تر است و یک چلچراغ بزرگ با وزن حدودی ۵ تن و ۷۵۰ لامپ زیبا تر شده است. این چلچراغ توسط ملکه ویکتوریا به ترکیه اهدا شده است.
در گذشته این کاخ محلی برای نگهداری انواع پرنده هایی بوده که از سرزمین های مختلف به این مکان آورده و نگهداری میشدند تا پادشاه لذت ببرد.
تمامی ساعت‌های کاخ بر روی ۹:۰۵ متوقف هستند، ساعتی که آتاتورک، موسس جمهوری ترکیه، در این کاخ در تاریخ ۱۰ نوامبر ۱۹۳۸ وفات یافته است.

کاخ دلمه‌باغچه استانبول

تپه‌های چاملیجا (بام استانبول)

تپه‌های چاملیجا (بام استانبول)

جزیره بیوک آدا (یا پرنسس) و استانبول

جزیره بیوک آدا (یا پرنسس) تور استانبول

موزه هنرهای اسلامی ترکیه و استانبول

موزه هنرهای اسلامی ترکیه استانبول

موزه باستان‌شناسی استانبول

موزه باستان‌شناسی استانبول

موزه فرش ترکیه و استانبول

موزه فرش ترکیه استانبول

بازار بزرگ استانبول (کاپالی چارشی)

بازار بزرگ استانبول (کاپالی چارشی)

میسیر چارشیسی (بازار ادویه) استانبول

میسیر چارشیسی (بازار ادویه) تور استانبول

موزه موزاییک واقع در بازار پشت ایاصوفیه استانبول

موزه موزاییک واقع در بازار پشت ایاصوفیه استانبول

موزه قالی واقع در مسجد سلطان احمد استانبول

موزه قالی واقع در مسجد سلطان احمد استانبول

سفر به استانبول

شما می توانید هم به صورت زمینی و هم به صورت هوایی به استانبول سفر نمایید

سفر زمینی استانبول

با استفاده از اتوبوس و یا وسیله نقلیه شخصی و عبور از مرز بازرگان می توانید وارد خاک ترکیه شده و از آنجا به استانبول بروید . زمان تثریبی سفر از مرز بازرگان تا استانبول با ماشین 24 ساعت می باشد

سفر هوایی استانبول

تثریبا از تمامی فرودگاه های کشور هر روزه برای استانبول پرواز وجود دارد و کافی است شما بلیط هواپیما را خریداری نمایید

نرخ و قیمت تور استانبول

باتوجه به اینکه هم می شود به استانبول زمینی و هم هوایی سفر نمود در نتیجه این قیمت و نرخ کاملا به سفر شما و مبدا سفر شما بستگی دارد