تور پوکت

استان پوکت یا فوکت یکی از استانهای کشور تایلند است
استان پوکت نظر تقسیمات کشوری بخشی از ناحیه جنوب تایلند به حساب می‌آید. مرکز این استان شهر پوکت است.

تور پوکت

دیدنی‌های پوکت

جزیره‌ فی‌فی پوکت

در واقع مجمع‌الجزایری در 48 کیلومتری پوکت است شامل 6 جزیره‌ی کوچک. دو جزیره‌ی اصلی آن «فی‌فی کوچک» (Phi Phi Lei) و «فی‌فی بزرگ» (Phi Phi Don) نام دارند. در جزیره‌ی کوچک کسی زندگی نمی‌کند و در جزیره‌ی بزرگ مسلمانان تایلندی زندگی می‌کنند. در سراسر جزیره، صخره‌های آهکی، سواحل شنی و غارهای مخفی وجود دارد. از پوکت هر روز، قایق‌ها به مقصد فی‌فی حرکت می‌کنند. غار وایکینگ (Viking Dave) به مساحت 3 کیلومترمربع مهم‌ترین جاذبه‌ی جزیره‌ی کوچک است. این غار به علت نقش‌های روی دیوارهای آن، این گونه نامیده می‌شود.
در فی‌فی، هیچ وسیله‌ی نقلیه‌ی موتوری نیست. تفریحات این جزیره شامل غارنوردی، قایق پارویی، صخره‌نوردی و غواصی در سواحل مرجانی است. از نوامبر تا فوریه (آذر تا اسفند)، زمانی که دریا آرام است، بهترین زمان سفر به فی‌فی است.

جزیره‌ جیمزباند پوکت

از نقاط مهم خلیج آنگا، جزیره‌ی جیمز باند (James Band) است. چون برای اولین بار در فیلم «مردی با تفنگ طلایی» (1974) جیمز باند، این جزیره دیده شد، اکنون به این نام، شناخته می‌شود. جزیره‌ی جیمزباند یا Ko Tapu در واقع سنگی است به ارتفاع 20 متر که دور آن را 200 متر آب فراگرفته است. در کل در این خلیج، تعداد زیادی صخره‌های سنگ آهکی است که به شکل عمودی از آب سبز زمردی بیرون آمده‌اند.

ساحل کاتای پوکت

ساحل کاتا از دو ساحل کوچک و بزرگ تشکیل شده است که با دماغه‌ای کوچک از هم جدا می‌شوند. ماسه‌های سفید و آفتاب درخشان، از جمله ویژگی‌های این ساحل است. در شمال کاتا، ساحلی مرجانی هم هست که می‌توانید در آن غواصی را تجربه کنید. رستوران‌ها، فروشگاه‌ها و انواع تفریحات آبی را هم می‌توانید در ساحل کاتا بیابید.

پارک ملی خافراتاو پوکت

در منطقه‌ی تالانگ پوکت، در بیست کیلومتری پوکت، می‌توانید به پارک حیات وحش خاوپراتاو بروید. جایی با جنگل‌های انبوه و حیوانات بومی. نخل پشت‌سفید جالب‌ترین گیاه این پارک است که نخلی در حال انقراض است و در هیچ کجای دیگر یافت نمی‌شود. درختی که می‌تواند تا پنج متر رشد کند و برگ‌هایش تا دو متر گسترش یابند. گراز وحشی، مورچه‌خوار، جوجه تیغی، گربه‌ی لئوپارد و میمون درازدست از جمله حیوان‌های این پارک حیات وحش هستند. آبشار تن‌سای و بانگ‌پای، دو آبشار مشهور این پارک‌اند. مخصوصا در فصل‌هایی که باران می‌بارد. تن‌سای با چهار کیلومتر پیاده‌روی قابل دسترسی است اما بانگ‌پای کمی دور از دسترس است.

باغ وحش پوکت

در باغ وحش پوکت، می‌توانید تمساح‌ها، میمون‌ها، کروکودیل‌ها، ببرها، فیل‌ها و انواع حیوانات دیگر را ببینید. باغ پروانه، باغ پرندگان، باغ ارکیده (گل‌های ارکیده و گیاهان گرمسیری) و یک آکواریوم هم از دیگر بخش‌های باغ وحش پوکت است. باغ وحش در حاشیه‌ی جنوبی پوکت است و حدود 10 هکتار مساحت دارد. دروازه‌ی ورودی باغ شبیه دهان تمساح است.

هزینه و نرخ تور پوکت

با توجه به اینکه تمامی آژانس ها برای تور پوکت برنامه دارند ، به همین دلیل رقابت بین آنها زیاد است و شما می توانید با ثیمت مناسب تور پوکت را تهیه بفرمایید

تور پوکت