تور تفلیس

تفلیس پایتخت و بزرگترین شهر گرجستان و شرق اروپا می‌ باشد.

تفلیس در جنوب شرق اروپا قرار گرفته است، موقعیت مکانی تفلیس یعنی قرار گیری در مسیر شرق و غرب، این شهر را نقطهٔ اتصال امپراتوری‌های رقیب گوناگون قرار می ‌داده است و امروزه موقعیت آن را به عنوان یک مسیر مهم برای انرژی جهان و پروژه‌های بازرگانی و مسیر اتصال دو قاره اروپا با آسیا را تضمین می‌کند.

تفلیس در طول تاریخ سکونتگاه مردم مختلفی با نژاد، فرهنگ و مذاهب مختلف بوده است ولی امروزه از نظر مذهبی در شمار شهرهای مسیحی ارتدکس شرقی به حساب می ‌آید.

آب و هوای تفلیس

آب و هوای تفلیس اقلیم نیمه‌گرمسیری مرطوب (سامانه طبقه‌بندی اقلیمی کوپن) با تأثیرات غالبِ اقلیم قاره‌ای مرطوب است. تفلیس دارای زمستان‌های نسبتاً سرد و تابستان‌های گرم است. پس توصیه می شود تابستان را برای سفر به تفلیس انتخاب نمایید.

قیمت تور تفلیس

به علت اینکه تفلیس و گرجستان از ایرانیان تقاضای ویزا نمیکند به همین دلیل تورهای تفلیس قیمت بالایی ندارند و شما با هر بودجه ای می توانید به این شهر سفر نمایید.

راه های سفر به تفلیس

به علت بعد مسافت می بایست با هواپیما به تفلیس سفر کرد و برای این کار به هر آژانسی می توانید مراجعه کنید ولی ما به شما پیشنهاد می کنیم تور تفلیس گرجستان را مستقیم خریداری نمایید.

مناطق دیدنی تفلیس

مجسمهٔ مادر گرجستان

کارتْلیس دِدا به معنای مادرِ کارتلی، یک مجسمه بر فراز بلندی‌های اطراف شهر تفلیس پایتخت گرجستان، و بر روی ‘تپه‌های سولولاکی‘ بنا شده و تقریباً از تمام نقاط شهر قابل رویت است.

مجسه مادر گرجستان تور تفلیس

کلیسای جامع تثلیث

کلیسای جامع تثلیث معروف به سامِبا کلیسای اصلی ارتدکس گرجی است که در شهر تفلیس، پایتخت گرجستان قرار دارد. این کلیسا به مناسبت دوهزارمین سال میلاد مسیح و هزار و پانصدمین سال به رسمیت شناختن ارتدکس گرجی بنا شد. در ابتدا برای ساخت این کلیسا فراخوان داده شد و صد طرح برای ساخت آن دریافت شد

کلیسای جامع تثلیث تور تفلیس

میدان آزادی

میدان آزادی میدانی در شهر تفلیس است که مجسمه‌ای از جرجیس در آن قرار دارد. و به میدان لیبرتی نیز شهرت دارد.

میدان آزادی تور تفلیس

دانشگاه تفلیس

دانشگاه دولتی تفلیس بزرگ‌ترین مرکز آموزش عالی در منطقهٔ قفقاز که در سال ۱۲۹۷ توسط ایوانه جاواخیشویلی تأسیس شد.

دانشگاه تفلیس تور تفلیس